Порівняння ЗАЗ Ланос і ЗАЗ Сенс

Вітчизняним авто шанувальникам добре відомі 2 брати-близнюки, кожен з яких входить сьогодні до переліку народних бестселерів. Мова йде про автомобілі ЗАЗ Ланос і ЗАЗ Сенс. З вигляду машини дуже схожі. Якщо закрити емблему, то навіть досвідченому водієві буде складно розібрати, який конкретно автомобіль перед ним стоїть, Lanos або Sens.

Зрозуміло, старшим вважається ZAZ Lanos. Автомобіль ZAZ Sens задуманий як бюджетний варіант, з мінімальною комплектацією, недорогою обробкою салону і більш простим силовим агрегатом.

Цей огляд допоможе пролити світло на схожі і відмінні риси цих автомобілів.

ЗАЗ Ланос чи ЗАЗ Сенс

Що відчуває водій, сидячи за кермом Ланос

Автомобіль Деу Ланос позиціонується на вітчизняному авторинку, як машина з ідеальним балансом ціни і якості. Дане авто демонструє дуже гарні характеристики маневреності і непогану динаміку розгону. Звичайно, до іномарок, того ж Renault Logan, машині далеко. Але Ланос цілком здатен на комфортне пересування:

Знавці Daewoo Lanos дуже добре відгукуються про рульове управління цього авто. Особливо вдалими є модифікації з гідропідсилювачем керма. Наявність насоса ГУР робить обертання рульового колеса більш м'яким і плавним. Від упору до упору кермо повертається всього за 3 оберти. Водій може розраховувати на впевнене входження в будь-які повороти і гарну маневреність у потоці машин.

Автомобіль ЗАЗ Ланос оснащується гідропідсилювачем лише в комплектаціях SE і SX. Щодо ЗАЗ Сенс, крім експериментальної партії, що вийшла зовсім невеликим тиражем, гідропідсилювача в автомобілі немає.

Перебуваючи в салоні цього авто відчувається гармонійний затишок. При оздобленні салону використані декоративні накладки з досить товстого і міцного пластику. Сидіння обшиті якісною тканиною, стійкою до зносу. Посадка передніх сидінь трохи занижена, що дозволяє затишно себе почувати в салоні навіть високим людям.

Під капотом ЗАЗ Ланос

Що відчуває водій, сидячи за кермом Сенс

Автомобіль Деу Сенс характеризується доступною ціною і сучасним дизайном. Це та ж Таврія або Славута, але в більш цікавій "обгортці". Відмінною особливістю цього авто є використання двигуна і трансмісії вітчизняного виробництва.

Силовий агрегат Сенса - розробка мелітопольського заводу МеМЗ.

Це авто використовує 3 варіанти мотора:

  1. МеМЗ 301 - об'єм 1,3 (карбюратор)
  2. МеМЗ 307 - обсяг 1,3 (інжектор)
  3. МеМЗ 317 - обсяг 1,4 (інжектор)

У ролі трансмісії використовується експортний варіант КПП від Таврії, який відомий під ім'ям гірської колумбійської. У цій коробці використовуються інші передавальні числа, що робить трансмісію несхожою на оригінальну таврійську. Додатково в комплектації з двигуном МеМЗ 317 може використовуватися коробка від Ланос виробництва General Motors.

Пересівши на Сенс з Ланоса водієві доведеться звикати до порядку перемикання швидкостей. На коробках МеМЗ задня і 5-та швидкість помінялися місцями. Щоб переключитися з 4 на 5 швидкість, ричагом потрібно описати траєкторію букви "П".

Так, їзда під гірку, за умови навантаженого багажника, змусить двигун захлинатися від нестачі тягової потужності. Але що стосується їзди рівним шляхом, силовий агрегат буде відчувати себе досить впевнено. Велика частина модифікацій ЗАЗ Сенс, які їздять вітчизняними дорогами, не комплектуються ні гідропідсилювачем керма, ні кондиціонером. У цьому авто немає і подушок безпеки.

Ця машина слабо підходить для тривалих поїздок. Автомобіль більше призначений для заїздів за місцем.

Під капотом ЗАЗ Сенс

Чим схожі ЗАЗ Ланос і ЗАЗ Сенс

Автомобіль Сенс виготовлявся на базі Ланоса. Багато деталей у цих авто є взаємозамінними. Машини використовують ідентичні:

  1. Кузов
  2. Ходова частина
  3. Підвіску

Додатково однаковими є паливний насос, зчеплення і гальмівна система.

Кузов у цих автомобілів є практично однаковим. Двері, капот і крила мають ідентичний зовнішній вигляд. Невеликі відмінності є в гратах радіатора, а також двері багажника. Щодо бамперів, вони однакові з вигляду.

Хорошою взаємозамінністю володіють: шарові опори та рульові наконечники, куліса трансмісії, ричаги та сайлентблоки, стійки стабілізатора.

Порівняння Ланоса з Сенсом

Основні відмінності Сенса від Ланоса

Як було сказано на початку огляду, Сенс - це молодший брат Ланоса. Ключовою відмінністю даних машин є силовий агрегат. Особливо сильно відрізняються приводні системи МеМЗ і General Motors. Звідси випливають такі відмінності:

  1. Подушки двигуна
  2. Коллектори
  3. Глушник

Різниця є і в котушці запалювання, а також свічках і високовольтних дротах. При обслуговуванні ГРМ слід використовувати різні ремені ГРМ і ролики. Велика частина модифікацій ZAZ Lanos використовує мотор з гідрокомпенсаторами. Завдяки використанню компенсаторів відпадає необхідність регулярно контролювати і налаштовувати зазори температурного розширення клапанів.

Двигун ZAZ Sens вимагає регулярного налаштування зазорів клапанного вузла.

Через різні двигуни дані авто комплектуються різними системами випуску відпрацьованих газів. Відмінності стосуються як випускних колекторів, так і прийомних труб.

Помітна різниця і в облаштуванні салону. Відсутність гідропідсилювача керма змусило розробників Деу Сенс змінити вид рульового колеса. Салонне оздоблення Сенса помітно поступається за якістю інтер'єру Ланоса. Сидіння Sens мають вищу посадку, ніж у Lanos. Відрізняється і якість тканини обшивки сидінь.

Що стосується витрати палива, Сенс виграє в цьому плані. Але водіям цього авто доводиться миритися зі зменшеною тяговою потужністю.

Салон

Додатково

Не можна точно сказати, який автомобіль краще або гірше, ЗАЗ Ланос або ЗАЗ Сенс. Кожна з машинй гарна для виконання якихось певних завдань. Автомобіль Sens призначений в першу чергу для водіїв з сильно обмеженим бюджетом. Щодо Lanos, це авто підходить для водіїв, які цінують при їзді комфорт, при цьому не можуть собі дозволити розщедритися на якусь з іномарок.

Розбіжність у ціні між Сенсом і Ланосом може становити від 10 до 50%. Все залежить від комплектації моделей, які розглядаються.

Сьогодні можна зустріти чимало водіїв, які утримують у господарстві як Ланос, так і Сенс. В даному випадку Daewoo Sens можна позиціонувати в ролі запасного авто.

Ланосу можна дозволити якісь тривалі і дальні поїздки. Це авто буде дуже до речі, коли в дорозі важливо забезпечити більш-менш пристойний комфорт. Їзда на Сенсі буде доречною, коли потрібно швидко промотнутися недалеко від будинку.

Дані автомобілі об'єднує доступність технічного обслуговування. Багато інтернет-магазинів автомобільних запчастин пропонують дуже вигідні ціни на деталі, комплектуючі та витратні матеріали до цих машин. Невисока вартість і доступність сервісного обслуговування роблять вітчизняні машини дуже вигідними порівняно із зарубіжними аналогами.

Так, випуск ЗАЗ Сенс і ЗАЗ Ланос припинився в 2017 році, але ці авто будуть популярними ще як мінімум 20-30 років!

» Всі статті


Заміна рульової рейки і сайлентблоків рульових тяг Деу Ланос

Заміна рульової рейки і сайлентблоків рульових тяг Деу Ланос ​ Серцем системи рульового управління Деу Ланос є рульова рейка . З часом рейка зношується, що помітно погіршує керованість автомобіля . Додатково знижуються маневреність і курсова стабільність. Артикул рульової рейки ЗАЗ Ланос : 96304378-GM (без гідропідсилювача) 96216615-Mire (з гідропідсилювачем) 96304378-MS (без гідропідсилювача) 9 6216615-MS (з гідропідсилювачем) Артикул сайлентблока рульових тяг Daewoo Lanos : 520346-DAC 7834678.750870 Рульова рейка даного автомобіля має непоганий рівень ремонтопридатності. Для діагностики, ревізії та ремонту рейки запчастини на Деу Ланос  потрібно буде попередньо демонтувати. ​ Як зняти...

Заміна насоса ГУР Деу Ланос

Заміна насоса ГУР Деу Ланос ​ Система рульового гідропосилення Деу Ланос робить автормобіль більш комфортним і безпечним . Але разом з тим гідропідсилювач може ставати джерелом проблем . Слабким місцем гідравліки є насос ГУР . Це цікаво! Гідропідсилювач керма ЗАЗ Ланос був передбачений лише в комплектаціях SE і SX. У базовій модифікації (S) гідравліки не було. Самостійна установка ГУР на мінімальну комплектацію пов'язана з великими технічними складнощами! Артикул насоса ГУР Daewoo Lanos : 95212851-GM (двигун 1,5) 96349077-DAC 96349077-OEM Насос гідропідсилювача є необслуговуваним. При несправності насоса потрібно просто замінити запчастину на Деу Ланос на новий аналог. Ознаки поломки насоса ГУР...

Заміна передньої правої подушки двигуна Деу Ланос

Заміна передньої правої подушки двигуна Деу Ланос Подушки двигуна (опори) Деу Ланос цілком можна вважати витратним матеріалом. Вітчизняним водіям доводиться проводити заміну подушок через кожні 50 000 - 70 000 (км) пробігу , а може і частіше, якщо машина регулярно колесить по битих дорогах. Досить велике навантаження впливає на праву подушку двигуна . З цієї причини дана опора виходить з ладу в числі перших. Артикул передньої правої подушки Ланос : 90250348-GM ( оригінал) 90250348-CTR 96535425-Pyung Hwa (АКПП) CZKD-2-CTR 90250348-LEMFORDER 96227425-Pyung Hwa (АКПП) Якщо їздити з розбитими подушками двигуна Daewoo Lanos, то мотор почне інтенсивно виробляти досить сильну вібрацію. Через вібраційне навантаження помітно...