Як збільшити кліренс Шевроле Авео Т250

Дорожній просвіт стандартного Шевроле Авео Т250 зі справною підвіскою і на рідній гумі становить близько 150 мм. Цього цілком достатньо для міста, так і польові дороги в більшості випадків не стануть проблемою. Втім, деякі запчастини Aveo T250 по підвісці і рульовому управлінню можуть внести корективи в заводські показники.

проставки и пружины

Чому зменшується кліренс на Авео Т250

Дорожній просвіт - поняття відносне. Купуючи нову машину або повністю перебираючи підвіску можна домогтися заводських 150 мм. Але варто хоча б трохи завантажити машину, як показники по кліренсу зменшаться. 

просел клиренс

Теоретично кліренсом заведено вважати відстань від землі до найнижчої точки автомобіля. 

На практиці ж багато виробників хитрують і заміряють дорожній просвіт, наприклад, без захисту двигуна або й зовсім без глушника. Все це скорочує відстань до землі на добрих 10-20 мм.

Ось що ще впливає на величину дорожнього просвіту:

 1. Ступінь зносу пружин, втома металу, жорсткість, кількість витків.

 2. Стан амортизаторів.

 3. Установка додаткового обладнання - захисту картера двигуна, тюнінгованих глушників.

 4. Справність елементів кріплення вихлопної системи.

 5. Ступінь зносу опор передніх амортизаторних стійок.

 6. Тиск у шинах.

шайба

Перш ніж приймати рішення про будь-які радикальні заходи щодо збільшення кліренсу Авео, варто переконатися в справності цих запчастин Шевроле. В іншому випадку ми тільки зашкодимо підвісці і ось чому.

Які ризики виникають збільшення кліренсу

Внесення будь-яких змін в геометрію підвіски в житті не проходить безслідно, як для керованості, так і для стійкості машини, це потрібно пам'ятати. Зміни можуть бути як зі знаком плюс, так і зі знаком мінус:

 1. Машина вище - аеродинаміка гірше. Ми не бачимо потоків повітря, але вони роблять свою справу навіть на невеликій швидкості. Може зрости витрата палива аж до плюс 10-12%, а про аеродинамічному шумі у випадку з Авео і говорити не варто.

 2. Піднімаючи кузов, ми змінюємо розташування центру тяжіння. Це мінус до стійкості і керованості. Звичайно, в звичайних умовах експлуатації 30 мм додаткового просвіту чи покажуть себе, але якщо знадобиться оперативно перебудуватися на високій швидкості, є висока ймовірність перекидання.

 3. Зміна характеристик підвіски. Ми розуміємо, що стандартний амортизатор на Авео працює в суворо визначених межах. Якщо цей діапазон зміщується, робочий хід амортизатора зменшується, поршень просто впирається у верхню частину склянки амортизатора. При сильній амплітуді розгойдування амортизатор може просто вийти з ладу, а в гіршому випадку може вирвати шток із чашки.
  шток

 4. Ще один важливий момент - робочий кут обертання шарніру рівних кутових швидкостей. Цей кут можна змінювати тільки в невеликих межах, але при зміні кліренсу на 30-35 мм ШРУС починає працювати зовсім по-іншому, що призводить до його моментального зносу і зовсім несподіваною смерть. 

привод

Крім цього потрібно враховувати, що зміна геометрії підвіски по-іншому розподілить навантаження на втулки, демпфери, сайлентблоки, кульові опори і важелі. Як це позначиться на їх терміні служби, залишається тільки здогадуватися.

Збільшуємо кліренс Авео правильно

Проте є кілька дієвих способів збільшення кліренсу Шевроле Авео як спереду, так і ззаду. Ми вибрали самі нешкідливі та ефективні з них.

 1. Диски плюс шини

Якщо встановити на Авео колісний диск на розмір більше (зрозуміло, дотримуючись розболтовки і розмірів диска 5.5Jx14 4/100 ET45 d56.6 для 14-дюймового диска або 6Jx15 4/100 ET45 d56.6 для 15-дюймового), можна виграти близько 15-20 мм кліренсу.

Допустимий розмір диска на 16 дюймів - 6.5Jx16 4/100 ET45 d56.6.

Також можна поставити гуму з високим профілем, але в межах розумного. Щоб шина не торкалася крила або лонжерона ні за яких обставин. Є ще небезпека того, що показання спідометра будуть спотворюватися через нестандартний розмір коліс.

 1. Проставки. Ставити, чи ні

У продажу є купа варіантів проставок.

проставки

Одні встановлюються під пружину, другі компенсують величину підйому пружини зверху. Такий варіант можливий у певних межах, рівно на стільки, на скільки вистачить штока амортизатора.

проставка 20 мм

 1. Опори амортизаторних стійок

Ще один нешкідливий спосіб.

опора

Його застосовують як для збільшення кліренсу, так і для заміни віджилих своє і просіли опор стійки. Фішка в тому, що в продажу є більш високі опори, які, по-перше, піднімуть передок на 20 мм, по-друге, амортизатор нормально встановиться, різьблення штока буде цілком достатньо. Перевірено.

шток и резьба

 1. Пружини і амортизатори

пружины

Якщо купити пружини більшої висоти, ніж стандартні, встановити більш довгохідний амортизатор, також можна безболісно виграти близько 20-25 мм дорожнього просвіту. При цьому можна вибрати пружини з більшою жорсткістю, що буде цілком непогано для задньої підвіски, якщо машина часто експлуатується на ґрунтовках і з завантаженим багажником.

пружина 2

Цими способами можна збільшити кліренс на Шевроле Авео до 20-30 мм спереду і ззаду.

 

» Всі статті


Як замінити мастило в двигуні Шевроле Авео

Як замінити мастило в двигуні Шевроле Авео Моторне мастило Chevrolet Aveo змінюється не рідше 1 разу на рік . Рекомендований пробіг для мастила двигуна становить 15 000 (км) . При заміні моторного змащування мастерові знадобляться наступні запчастини Шевроле Авео : Масляний фільтр : 94797406-GM (Т250), OC90OF-MAHLE , 96565412-GM (двигун 1.2), 96879797-GM , 93185674-JSC (змінний картридж) Зливна пробка : 94501841-GM Ущільнювальне кільце зливної пробки : 94525246-GM , 94525114-OEM Це цікаво! Місткість системи змащення двигуна Шевроле Авео становить 3,75 (л). Це для моторів обсягом 1.4, 1.5 і 1.6. Щодо двигуна 1.2, даний мотор вміщує в себе 3,2 (л) масла. Всі правила і вимоги заміни моторного мастила в цьому авто актуальні і...

Заміна переднього датчика ABS на Шевроле Авео Т250 з артикулом 96473221

Заміна переднього датчика ABS на Шевроле Авео Т250 з артикулом 96473221 Антиблокувальна система на всіх поколіннях Chevrolet Aveo вважається цілком надійною і рідко викликає складності. Проте запчастини Авео тормозної системи з часом виходять з ладу. Зокрема, це стосується датчика АБС з артикулом 96473221 . Діагностика і несправності ABS Шевроле Авео Т250 Антиблокувальна система на будь-якому автомобілі по суті займається тим, що вирівнює кутову швидкість кожного з коліс. Тим самим стабілізує курсову стійкість і запобігає занос на слизькій поверхні. На кожному з коліс встановлені датчики АБС, які працюють за принципом датчика Холла. Вони обчислюють швидкість обертання відповідно до показань задає зубчастого диска, встановленому на кожній ступиці. При виході системи з ладу на...

Як замінити радіатор охолодження Шевроле Авео

Як замінити радіатор охолодження Шевроле Авео Термін служби радіатора охолодження Шевроле Авео Т250 залежить від маси факторів. Якщо не брати до уваги фізичні ушкодження, то стільники основного радіатора охолодження страждають в першу чергу від корозії.  Вона виникає як результат застосування неякісного антифризу. Тому заміна радіатора охолодження, на відміну від інших запчастин Chevrolet Aveo T250, не таке вже й рідкісне явище. Коли міняти радіатор охолодження Авео Т250 Система охолодження систематично потребує догляду. Найслабші її запчастини на Chevrolet Aveo Т250 і Деу Ланос з 8-клапанними двигунами - термостати , радіатори опалювача , помпи . В останню чергу виходить з ладу основний радіатор охолодження. Як правило, текти виникає в районі нижньої банки...