Горить чек Шевроле Авео Т250, помилки 0341 і 0342, перевірка датчика распредвала

Будь-яка плаваюча несправність на Шевроле Авео Т250 вимагає серйозного і глибокого вивчення. В іншому випадку ми ризикуємо так і не знайти причину, перебрати і замінити купу запчастин Авео, в той час як Check Engine буде справно горіти і далі.

Одна з найпоширеніших причин появи помилки на 8-клапанному 1,5-літровому двигуні - вихід з ладу датчика положення розпредвала або зсув міток.

датчик распредвала

Шукаємо причину помилки Р0341, Р0342

Велика проблема з помилками датчика распредвала в тому, що лампа Check Engine може сама по собі загорятися і гаснути, тобто помилка не діагностується постійно.

Лампа може стати пустим після декількох перезапусків двигуна, після видалення і установки клеми на акумуляторі. Також виною може бути неякісне паливо.

Досвідчені діагности рекомендують виявляти несправність, поступово перевіряючи роз'єми і фішки.

У багатьох випадках сам датчик може бути в робочому стані, однак через відсутність контакту (або мінливому контакті) на роз'ємах ЕБУ цілком може видавати помилки Р0341 або Р0342, а також обидві помилки разом.

код ошибки на сканере

Щоб точно встановити наявність помилки, необхідно під'єднатися до ЕБУ за допомогою будь-якого сканера.

Після усунення причини несправності помилку можна стерти з пам'яті блоку управління двигуном тим же самим сканером. Якщо помилка більше не турбує, значить ми на правильному шляху.

исправный датчик

Однак для початку добре б запастися оригінальним свідомо робочим датчиком положення розподільного, щоб виключити зі списку несправностей цей варіант.

Теоретично для діагностики помилок 0341 і 0342 користуються таким алгоритмом пошуку несправності:

 1. Для початку необхідно переконатися в тому, що система діагностики двигуна в робочому стані, а сканер видає помилку.

 2. Вимикаємо запалювання, після чого ретельно перевіряємо контакти на датчику положення розпредвалу. Якщо на контактах мають місце оксиди, бруд або волога, проводимо очищення контактів.
  разъем эбу

 3. Після цього, якщо проблему не усунуто, перевіряємо ланцюг між датчиком распредвала і роз'ємом блоку управління двигуном. Уважно перевіряємо роз'єми ЕБУ, не допускається наявність пошкоджених або окислених контактів.
  датчик на двигателе

 4. В обов'язковому порядку перевіряємо на обрив або коротке замикання ланцюг між першим контактом датчика і контактом 22 блоку управління двигуном. Таким же чином перевіряємо цілісність ланцюга між контактом 2 датчика і контактом 17 блоку управління.
  проверка проводки

 5. Після перевірки проводів і роз'ємів запускаємо двигун з підключеним сканером. Якщо помилки залишилися, перевіряємо збіг міток на шківі колінвала і розпредвалу. Найменша розбіжність вимагає коригування або заміни ременя ГРМ. Ремінь може розтягнутися, а шківи перескочити на кілька зубів.
  метки

 6. Якщо помилка не зникла, міняємо датчик положення распредвала на 100% справний або новий оригінальний, куплений з каталогу запчастин Шевроле Авео.
  ошибка

 7. Після заміни запускаємо двигун, прогріваємо його до робочої температури і знову скануємо коди помилок, при наявності помилок, скидаємо їх діагностичною програмою, здійснюємо пробну поїздку і знову скануємо систему управління двигуном.
  разъем датчика

Основною ознакою несправності, звичайно, вважається висвітлення Check Engine на приладовій панелі, хоча в ряді випадків можуть спостерігатися й інші симптоми:

 • падіння потужності;

 • висока витрата бензину або газу;

 • складний запуск двигуна на холодну;

 • провали в роботі двигуна незалежно від оборотів.

задающий диск

У рідкісних випадках виною появи несправності Р0341 і Р0342 може бути пошкодження задаючого диска. На 8-клапанному двигуні в якості такого диску колінвала працює зубчастий маховик, який також варто перевірити на предмет пошкоджень. Також слід перевірити стан задаючого зубчастого диска розпредвала.
опережение зажигания

Інші симптоми, такі як збій випередження запалювання, порушення подачі палива в камери згоряння найчастіше будуть наслідком несправності датчика положення распредвала або пошкодження ланцюгів його підключення, проблем з окисленням або пошкодженням проводки, контактних колодок.
сброс ошибок

У будь-якому випадку з діагностикою помилок датчика распредвала краще не затягувати, оскільки є ймовірність пошкодити ремінь приводу ГРМ, клапана або циліндро-поршневу групу, що призведе до дорогого ремонту.

 

» Всі статті


Як замінити мастило в двигуні Шевроле Авео

Як замінити мастило в двигуні Шевроле Авео Моторне мастило Chevrolet Aveo змінюється не рідше 1 разу на рік . Рекомендований пробіг для мастила двигуна становить 15 000 (км) . При заміні моторного змащування мастерові знадобляться наступні запчастини Шевроле Авео : Масляний фільтр : 94797406-GM (Т250), OC90OF-MAHLE , 96565412-GM (двигун 1.2), 96879797-GM , 93185674-JSC (змінний картридж) Зливна пробка : 94501841-GM Ущільнювальне кільце зливної пробки : 94525246-GM , 94525114-OEM Це цікаво! Місткість системи змащення двигуна Шевроле Авео становить 3,75 (л). Це для моторів обсягом 1.4, 1.5 і 1.6. Щодо двигуна 1.2, даний мотор вміщує в себе 3,2 (л) масла. Всі правила і вимоги заміни моторного мастила в цьому авто актуальні і...

Заміна переднього датчика ABS на Шевроле Авео Т250 з артикулом 96473221

Заміна переднього датчика ABS на Шевроле Авео Т250 з артикулом 96473221 Антиблокувальна система на всіх поколіннях Chevrolet Aveo вважається цілком надійною і рідко викликає складності. Проте запчастини Авео тормозної системи з часом виходять з ладу. Зокрема, це стосується датчика АБС з артикулом 96473221 . Діагностика і несправності ABS Шевроле Авео Т250 Антиблокувальна система на будь-якому автомобілі по суті займається тим, що вирівнює кутову швидкість кожного з коліс. Тим самим стабілізує курсову стійкість і запобігає занос на слизькій поверхні. На кожному з коліс встановлені датчики АБС, які працюють за принципом датчика Холла. Вони обчислюють швидкість обертання відповідно до показань задає зубчастого диска, встановленому на кожній ступиці. При виході системи з ладу на...

Як замінити радіатор охолодження Шевроле Авео

Як замінити радіатор охолодження Шевроле Авео Термін служби радіатора охолодження Шевроле Авео Т250 залежить від маси факторів. Якщо не брати до уваги фізичні ушкодження, то стільники основного радіатора охолодження страждають в першу чергу від корозії.  Вона виникає як результат застосування неякісного антифризу. Тому заміна радіатора охолодження, на відміну від інших запчастин Chevrolet Aveo T250, не таке вже й рідкісне явище. Коли міняти радіатор охолодження Авео Т250 Система охолодження систематично потребує догляду. Найслабші її запчастини на Chevrolet Aveo Т250 і Деу Ланос з 8-клапанними двигунами - термостати , радіатори опалювача , помпи . В останню чергу виходить з ладу основний радіатор охолодження. Як правило, текти виникає в районі нижньої банки...